Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області

Семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів

Семінар-практикум

для практичних психологів та соціальних педагогів

16 січня 2020 року на базі районного методичного кабінету методистом психологічної служби системи освіти району Яриловець В.М. був підготовлений та  проведений семінар-практикум  для практичних психологів та соціальних педагогів  з проблемного питання «Психоемоційна напруга дітей: основні шляхи оптимізації емоційного стану методами арт-терапії в системі освітнього закладу».

У заході взяли участь 14 спеціалістів психологічної служби  освітніх закладів району.

В ході семінару-практикуму були опрацьовані наступні питання:

• психологічні складові та передумови формування психоемоційної напруги у дітей;
  • методи діагностики психоемоційної напруги та спектр методів стабілізації психоемоційного стану учасників освітнього процесу;
  • стабілізація деструктивних психоемоційних та поведінкових проявів методами арт-терапії.

Практичні психологи Акуленко В.М. (Вербицька ЗОШ І-ІІІ ст.),      Каюк І.В.(Ріпкинська ЗОШ І-ІІІ ст.№2), Колесник Г.В. (Ріпкинська гімназія імені Софії Русової) розповіли про аспекти подолання психоемоційної напруги дітей, що набуває форм агресії і тривоги, нагадали про багатство  методів стабілізації  деструктивних психоемоційних,  поведінкових проявів напруги та провели майстер-класи, продемонструвавши способи використання різноманітних АРТ-терапевтичних методик (метод коміксів, «Мандал»,  ізотерапія ) для стабілізації оптимізації психічного стану  дітей та дорослих. Під час круглого столу всі учасники поділилися досвідом стабілізації емоційних станів  дітей, який вони використовують в практичній діяльності, що мав назву «Цікавинки з методичної скарбнички».  Результатом роботи стали методичні рекомендації з проблемного питання для використання  в роботі спеціалістами психологічної служби.

Також були обговорені інші нагальні питання, що стосуються посадових обов’язків практичних психологів та соціальних педагогів.